Buduj autostrady w Twojej firmie zamiast chodzić ścieżkami.

Każdy kryzys szybko złapie w swoje sidła tych którzy chodzą ścieżkami po podwórku zamiast jeździec autostradami po mieście. 

procesy w firmie

Procesy w firmie to właśnie takie autostrady. 

Działasz funkcjonalnie czy procesowo?

Definicje znajdziesz w sieci, ale o co w tym chodzi bez zbędnych formalności.

Funkcjonalnie każdy patrzy na działania na swoim MAŁYM PODWÓRKU. 

Pracownicy realizują zadania w wąskim zakresie bez skonsolidowania i analizy wpływu na cały proces wytwarzania produktu końcowego. 

Procesowo zadania w organizacji  są ciągiem zdarzeń i sekwencji wzajemnie powiązanych i na siebie oddziałujących realizowanych w ramach jednego procesu zmierzającego do zaspokojenia potrzeb klienta. Są NOWOCZESNYM MIASTEM z autostradami i automatyzacjami jakie wspierają jego działanie. 

Procesy może zbudować dla Ciebie ktoś taki jak ja będzie to rewolucja dla organizacji, która zostanie w pewien sposób narzucona. 

proces


Można to jednak zrobić ewolucyjnie włączając w to ludzi budujących Twoją firmę, bo oni znają każdy zakamarek Twojego firmowego miasta. Takie rozwiązanie sprawia mi największą radość  wdrażania procesów i daje niezaprzeczalnie ogromne korzyści.

Widzisz je?

  • Po pierwsze daje szansę zbudowania rozwiązania idealnie pasującego do Twojej firmy, Ciebie, zachowań klientów i zespołu. 
  • Pozwala zmotywować i wykorzystać na szeroką skalę umiejętności Twojego zespołu, stworzyć elastyczny, proaktywny zakres zadań, bezsprzecznie mało stosowany świadomie w organizacjach.
  • Podnosi efektywność, eliminuje zbędne ruchy prowadząc najszybszą i najwygodniejszą drogą do celu. 
  • Daje Ci tak bezcenną w dzisiejszych czasach elastyczność i możliwość szybkiego dostosowania się do otoczenia, do zmiany. Systemy i szybkość dostępu do danych to klucz w dobie AI, będzie Ci bardzo potrzebny w nadchodzących latach. Procesy pozwolą na efektywne wdrażanie nowych rozwiązań.
  • Procesy ograniczają ryzyko. Może teraz już się o tym przekonaliście, a jak nie to w dobie AI boleśnie odbije się ich brak czkawką. Procesy dają dostęp do informacji wynikającej z kroków w procesie, pomiarów i analiz. Era cyfryzacji to era danych a bez procesów masz je wszędzie niestrukturyzowane. Kosztowne będzie ich zebranie dla AI.
  • Redukują koszty na bazie efektu skali, bo działasz szybciej, konsolidacji zadań lub ich eliminacji czy synergii. Wykorzystanie kompetencji pracowników w całym procesie i bez granic pozwala na obecność jednego pracownika np. w trzech etapach procesu zamiast trzech pracowników. 
  • I wreszcie jakość zarówno środowiska pracy bez chaos, gaszenia pożarów i łatania dziur oraz usług. Klienci mają wpływ na kształtowanie swoimi opiniami procesu a Ty opierając się na danych i faktach możesz go elastycznie dostosowywać. 
Share This