Dagmara Łuczyńska

wdrożeniowiec & przedsiębiorca
wirtualny przywódca

Kim jestem?

wirtualnym przywódcą realizującym projekty w zespołach rozproszonych  z portfolio wielu zrealizowanych lokalnie i globalnie m.in. w logistyce, farmacji, turystyce, hotelarstwie oraz branży szkoleniowej,

 • miłośniczką zwinnego stylu zarządzania,
 • zwolenniczką maksymalnej produktywności,
 • orędowniczką zrównoważonego rozwoju,
 • przedsiębiorcą z pasją odkrywania i wykorzystywania nowych technologii.

Jestem przykładem wytrwałego wspinania się po szczeblach kariery i rozbijania sufitów. Awansowałam od asystentki przez specjalistę, kierownika, dyrektora po własny biznes. Ponad 20 lat pracy. W tym 14 w korporacjach mi.in takich jak Jungheinrich, Toensmeier, Schenker, Sandoz, Novartis.  

Budowałam zespoły lokalnie, regionalnie i globalnie, zarządzałam nawet 100 MLN $ budżetami, optymalizowałam procesy produkcyjne i usługowe, budowałam i wdrażałam strategie, realizowałam z ponadprzeciętnymi sukcesami milionowe targety oszczędnościowe. 

 

wirtualny przywódca

Czego się uczyłam?

Studiowałam „Agile PM Foundation and Practitioner” na: Skills.pl

Studiowałam „CSR” na: Akademia Leona Koźmińskiego – Kozminski University

Studiowałam „MBA” na: Akademia Leona Koźmińskiego – Kozminski University

Studiowałam „Gender studies” na: Uniwersytet Warszawski

Studiowałam „Filologię niemiecką” na: Uniwersytet Warszawski

 

zarządzanie wirtualnym zespołem
Dagmara Łuczyńska

Co mogę zrobić dla Ciebie?

Od 2014r. realizuje projekty dla MŚP transferując zdobytą wiedzę i umiejętności do organizacji pragnących automatyzacji, zmian standardów, dostosowania się do nowego otoczenia biznesowego i wyzwań, przyspieszenia rozwoju.


1. przekształcam – Twoją wizję w działanie – dobieram właściwy sposób i narzędzia do wdrożenia Twojego pomysłu/strategii w życie.
2. diagnozuję – powody trudności – analizuję i wskazuję miejsca wymagające wsparcia.
3. naprawiam – automatyzuję i optymalizuję procesy, projektuję rozwiązanie, testuję, wdrażam i serwisuję.
4. porządkuję – wprowadzam ład, porządkuję gromadzone dane, zadania i odpowiedzialności, dostosowuję systemy operacyjne do Twoich potrzeb i Twojego zespołu.
5. buduję -wirtualne zespoły, wykorzystuję różnorodność, predyspozycje i talenty. Maksymalizuję efektywność i zaangażowanie. 

6. tworzę – wskaźniki biznesowe, które wspierają Twoje cele i pomagają wyznaczyć targety.

7. rozwijam – świadomość budżetowania i prognozowania kosztów

8. przygotowuję – firmy rodzinne do sukcesji

Co mnie wyróżnia?


1. różnorodność! – na przestrzeni lat wiele razy wychodziłam ze strefy komfortu. rozszerzałam swoje zakresy zadań i odpowiedzialności oraz branże, w których byłam aktywna. jestem miłośniczką elastyczności i umiejętności odnalezienia się w wielu biznesach. Dzięki tej pracy jaką wykonałam zbierając różnorodne umiejętności i doświadczenia mogę kompleksowo spojrzeć na organizację i rozumiem co się w niej dzieje:

 • w zarządzaniu
 • w finansach
 • w procesach
 • w zespołach (wielopokoleniowych, różnej narodowości, różnej płci)
 • w marketingu/sprzedaży
 • w produkcji i usługach 

Jak to działa lokalnie, regionalnie i globalnie.


2. skuteczność! – w dążeniu do celu ważne jest poszukiwanie właściwej ścieżki, jak ją znajdziemy potrzebujemy determinacji i konsekwencji. 


3. lojalność! – słowo jest dla mnie tak samo cenne jak umowy.

 

Rewolucja to dobre słowo opisujące efekt naszej wspólnej rozmowy. Wystarczyło zaledwie 1,5 godziny, żeby zrozumieć, pozmieniać i poukładać sobie w głowie zmianę jaka może nastąpić. Niby wszystko od początku wiedziałam, ale dopiero po rozmowie z Dagmarą odważyłam się myśleć otwarcie o zmianie. Odważyłam się uwierzyć w to, że i ja mogę prowadzić firmę, pomimo nieudanej próby. Odważyłam się zmierzyć z trudną rozmową, która rokuje dobrze na przyszłość. Długa droga jeszcze przede mną, ale wierzę, że dzięki wsparciu Dagmary, na które wiem, że mogę liczyć cały czas dam radę zrealizować swoje cele, które dzięki naszej rozmowie jeszcze bardziej się sprecyzowały. Dziękuję!

Anna Babczyńska-StaszewskaIndywidulana Praktyka Lekarska

Zawsze chętnie będę współpracował z Dagmarą.
5 x dlaczego?

1. Jest niezwykle kompetentna w tym co robi.
2. Doskonale wykorzystuje zasoby.
3. Umie słuchać, a to rzadka umiejetność w tych czasach.
4. Uczy się chętnie, aby zrozumieć swoich biznesowych partnerów.
5. Stwarza atmosferę, która powoduje chęć współpracy.

Piotr TarachaCEO at Intrograf Lublin

It was a big pleasure to work with Dagmara on set of global projects (btw: success stories only!)
How I see Dagmara during this professional journey:
“The Volcano of energy” with perfect skills of: defining priorities, organizing, effective project operation which leads her to defined goals in a smooth way.
I wish you a LOT of successes and I admit that I hope our professional paths will cross again sometime!

Tomasz MalinowskiHead Global Artwork at Novartis

Dagmara jest niewątpliwe charyzmatycznym, kreatywnym i przedsiębiorczym leaderem. Konsekwentnie dąży do celu mając na uwadze również dobro zespołu, z którym pracuje.

 • słowna i odpowiedzialna,
 •  działa z pełnym zaangażowaniem,
 •  trafnie analizuje sytuację biznesową,
 •  doskonale planuje projekty i wdraża poszczególne jego etapy,
 •  w trakcie realizacji zadania identyfikuje i pozyskuje brakujące zasoby,
 •  w dążeniu do celu nie waha się podjąć działania u podstaw nawet, jeżeli jej kwalifikacje wykraczają poza zadanie jakie jest do wykonania
 •  sama uczy się błyskawicznie i nie boi się pracy w obszarach dla niej nowych,
 •  świetnie odnajduje się w zespole, buduje go, słucha zdania jego członków i bierze je pod uwagę w podjęciu najlepszej decyzji.

Moje doświadczenia ze współpracy z Dagmarą pozwalają mi rekomendować ją do pracy również w obszarach, w których nie ma wieloletniego doświadczenia. Wyzwania to jej żywioł!

Marek GrzelewskiPrezes zarządu w firmie PolskieSuplementy.pl

Zastanawiam się czy mogłem sobie wymarzyć lepszego menadżera zarówno na początku jak i w dalszej części mojej przygody zawodowej i tak naprawdę mam niedoparte wrażenie, że trafiłem najlepiej jak tylko mogłem. Z jednej strony w pierwszych miesiącach Dagmara była dla mnie niezwykle kompetentnym, bezpośrednim w przekazie, komunikatywnym, wymagający, aczkolwiek zawsze sprawiedliwym liderem z ogromnym wyczuciem do delegowania zadań, ale również udzielania wsparcia w trudniejszych momentach. W kolejnych latach nasza relacja ewoluowała a ja współpracowałem bardziej z menadżerem o ogromnym zaangażowaniu, analitycznym podejściu i odpowiednim „używaniu intuicji” zarówno w stosunku do szeroko rozumianych projektów, które prowadziła, negocjacji, w których liderowała jak i zespołu, którym zarządzała. W ostatniej fazie Naszej bezpośredniej współpracy odczuwałem pełne zaufanie, wsparcie, ale również dużą swobodę w realizacji powierzonych mi zadań i w zarządzaniu dedykowanymi obszarami. Jeśli miałbym określić Dagmarę jednym zdaniem to zawsze będę ją postrzegał jako charyzmatycznego, kompetentnego lidera, który swoim entuzjazmem potrafi porwać zespół do działania.

 

Przemysław MłudzikCategory Manager Packaging